logo

ZAŁUCKA KUCZERA is the Polish brand, established by Anna Załucka-Kuczera.
ZAŁUCKA KUCZERA designs women’s clothing without age targeting and focuses on bold styling and character instead. Classical forms, technology and unexpected details are the key elements in the collections. All items are designed for mix and match and to be worn throughout the day.
The brand is based in Wieliczka near Cracow, Poland and the collections are crafted entirely in local sewing rooms.
banner

Home      Profile      Collections       Contact

+48 668 554 111 anna@zaluckakuczera.com
title image

[noizz] Street wear wysokich lotów. Zobaczcie nową sesję marki Załucka Kuczera

[noizz] Street wear wysokich lotów. Zobaczcie nową sesję marki Załucka Kuczera

Anna Załucka-Kuczera w swoich kolekcjach wplata industrialny porządek w miejską stylistykę. Jej estetyka zainspirowała Michała Mąsiora, który zaproponował jej wspólna sesję. Efekty współpracy możecie zobaczyć na zdjęciach jego autorstwa.

 

Historia, jaka stoi za sesją zdjęciową Michała Mąsiora z ubraniami marki Załucka Kuczera jest bardzo prosta. Michał po raz pierwszy zobaczył je na wybiegu podczas krakowskiego Fashion Week i od razu w jego głowie zrodził się pomysł na sesję. Porządek, chłód, przestrzeń miejska. Jak wyszło? Zobaczcie sami.

 

Załucka Kuczera to polska marka założona przez Annę Załucką-Kuczera, która jest absolwentką krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Na swoim koncie ma już takie wyróżnienia jak Złota Nitka 2016, czy finał konkursu dla projektantów Habitus Baltija 2016 (Ryga), a swoje kolekcje prezentowała na nowojorskim Fashion Weeku.

 

W swoich projektach Anna Załucka-Kuczera bazuje na klasyce, przy czym mocnym punktem jej projektów jest eksperymentowanie z formą. Nie dedykuje swoich kolekcji określonej grupie kobiet – bardziej skupia się na wyrazistym stylu i charakterze, nie ograniczając się wiekiem. Do swoich ubrań dokłada męski pierwiastek, który sprawia, że ubrania stają się nieco bardziej surowe i industrialne.

 

O współpracy z fotografem projektantka opowiedziała nam: “Michała poznałam w Krakowie, oboje tutaj pracujemy. Robiliśmy razem sesje już wcześniej. Mam wrażenie, ze Michał czuje te ubrania, które do łatwych nie należą. Moje przeskalowane formy wymagają trochę więcej przestrzeni i powietrza, żeby jak najlepiej pokazać ich walory. Długie płaszcze, oversizowe garnitury niekoniecznie podkreślają figurę modelki. Podczas sesji wiatr zrobił dobrą robotę (z punktu widzenia projektanta, inaczej oceniłyby to pewnie zmarznięte modelki…) Podkreślił przestrzenność ubrań, odsłonił detal. Chłód i dynamika na zdjęciach były zamierzone, a aura w tym dniu jeszcze bardziej to podkreśliła”.

 

Sesja zdjęciowa powstała w Krakowie. Do zdjęć w ubraniach Załucka Kuczera na sezon wiosna/lato 2017 pozowały Zofia Wilczek i Julia Maczuga z Como Models. Gosia Kuniewicz odpowiadała za stylizacje, a włosy i makijaż modelek przygotowała Monika Wróbel. Ubrania wykorzystane w sesji zdjęciowej znajdziecie na stronie projektantki zaluckakuczera.com.

 

Źródło: http://noizz.pl/lifestyle/kolekcja-wiosna-lato-2017-zalucka-kuczera/35d5f4r