logo

ZAŁUCKA KUCZERA is the Polish brand, established by Anna Załucka-Kuczera.
ZAŁUCKA KUCZERA designs women’s clothing without age targeting and focuses on bold styling and character instead. Classical forms, technology and unexpected details are the key elements in the collections. All items are designed for mix and match and to be worn throughout the day.
The brand is based in Wieliczka near Cracow, Poland and the collections are crafted entirely in local sewing rooms.
banner

Home      Profile      Collections       Contact

+48 668 554 111 anna@zaluckakuczera.com
title image

Czy Polish Fashion Week w Nowym Jorku się udał?

Czy Polish Fashion Week w Nowym Jorku się udał?

Po raz drugi polscy projektanci mogli pokazać się w Nowym Jorku, a to wszystko dzięki The Polish-American Fashion Foundation (PAFF). 17 października dziesięciu artystów zaprezentowało ubrania i dodatki w specjalnie zorganizowanym na tę okazję showroomie.

 

Inauguracja otwarcia showroomu odbyła się w ekskluzywnym studiu marki Inglot znajdującym się w dobrze znanym nowojorczykom miejscu – w Chelsea Market. W czasie poniedziałkowej Night of Polish Fashion modelki zaprezentowały po dwie sylwetki z kolekcji każdego z projektantów. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 osób, były to głównie branżowe media, blogerzy i kupcy. Wśród nich znaleźli się przedstawicie takich tytułów jak: „InStyle”, „New Front Row”, „Fashion Week Online”, „Vogue Australia”, a także telewizja CBS. Ze strony polskiej szeroką relację dla Dzień Dobry TVN przygotowała Agnieszka Jastrzębska. Pojawił się też obszerny materiał w telewizji TVP Polonia. Kupcy reprezentowali domy handlowe Saks Fifth Avenue i Bergdorf Goodman. Nie zabrakło też nowojorskich gwiazd, byli między innymi: piosenkarka Gabrielle Ross, aktorka Hettienne Park, Prosper Muna z MTV, Syreeta Thompson (The Trumpet Lady), czy gwiazda Broadwayu – Jill Paice.

 

Poza wydarzeniem otwierającym Polski Tydzień Mody miały miejsce również dwie dodatkowe imprezy towarzyszące. W środę 19 października odbyło się spotkanie przeznaczone dla gości polskojęzycznych. W czasie jego trwania, poza krótką prezentacją projektantów, odbył się panel dotyczący dwóch książek traktujących o modzie – Fashion Book Poland Anny Bańczyk i ukazującej się właśnie w Polsce pozycji Modny PRL Doroty Williams.

 

Kolejnego dnia, w czwartek 20 października, PAFF zorganizował cocktail party, w czasie którego przybyli gości mogli wykonać sponsorowany przez firmę Inglot make-up, skorzystać z porad stylistów i wykonać mini-sesje zdjęciowe w wybranych stylizacjach. W obu wydarzeniach wzięło łącznie udział około stu osób. W czasie ich trwania zaproszeni goście mogli też zakupić projekty wybranych projektantów. Dodatkowo fundacja zorganizowała polskim markom szkolenie z wykładowcą i absolwentami z Fashion Institute of Technology, dotyczące promocji marek modowych na rynku amerykańskim.

 

Wisienką na torcie była reklama na jednym z telebimów na Times Square, promująca tegoroczne wydarzenie i projektantów biorących w nim udział. Film można było zobaczyć od 17 do 23 października przy ulicy Broadway (przecięcie 47. i 48. ulicy). Wydarzenie wspierał Wydział Promocji Handlu i Inwestycji przy Konsulacie Generalnym Rzeczpospolitej Polskiej w Nowym Jorku.

 

Źródło: http://fashionbiznes.pl