logo

ZAŁUCKA KUCZERA to polska marka założona przez Annę Załucką-Kuczerę.
Tworzy ubrania dla kobiet nie definiując ich wieku, większe znacze-nie ma dla niej wyrazisty styl i charakter odbiorczyni.
W swoich projektach stara się łączyć klasykę, eksperyment i technologię.
banner

Home      Profil      Kolekcje       Kontakt

+48 668 554 111 anna@zaluckakuczera.com
title image

Czy Polish Fashion Week w Nowym Jorku się udał?

Czy Polish Fashion Week w Nowym Jorku się udał?

Po raz drugi polscy projektanci mogli pokazać się w Nowym Jorku, a to wszystko dzięki The Polish-American Fashion Foundation (PAFF). 17 października dziesięciu artystów zaprezentowało ubrania i dodatki w specjalnie zorganizowanym na tę okazję showroomie.

 

Inauguracja otwarcia showroomu odbyła się w ekskluzywnym studiu marki Inglot znajdującym się w dobrze znanym nowojorczykom miejscu – w Chelsea Market. W czasie poniedziałkowej Night of Polish Fashion modelki zaprezentowały po dwie sylwetki z kolekcji każdego z projektantów. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 osób, były to głównie branżowe media, blogerzy i kupcy. Wśród nich znaleźli się przedstawicie takich tytułów jak: „InStyle”, „New Front Row”, „Fashion Week Online”, „Vogue Australia”, a także telewizja CBS. Ze strony polskiej szeroką relację dla Dzień Dobry TVN przygotowała Agnieszka Jastrzębska. Pojawił się też obszerny materiał w telewizji TVP Polonia. Kupcy reprezentowali domy handlowe Saks Fifth Avenue i Bergdorf Goodman. Nie zabrakło też nowojorskich gwiazd, byli między innymi: piosenkarka Gabrielle Ross, aktorka Hettienne Park, Prosper Muna z MTV, Syreeta Thompson (The Trumpet Lady), czy gwiazda Broadwayu – Jill Paice.

 

Poza wydarzeniem otwierającym Polski Tydzień Mody miały miejsce również dwie dodatkowe imprezy towarzyszące. W środę 19 października odbyło się spotkanie przeznaczone dla gości polskojęzycznych. W czasie jego trwania, poza krótką prezentacją projektantów, odbył się panel dotyczący dwóch książek traktujących o modzie – Fashion Book Poland Anny Bańczyk i ukazującej się właśnie w Polsce pozycji Modny PRL Doroty Williams.

 

Kolejnego dnia, w czwartek 20 października, PAFF zorganizował cocktail party, w czasie którego przybyli gości mogli wykonać sponsorowany przez firmę Inglot make-up, skorzystać z porad stylistów i wykonać mini-sesje zdjęciowe w wybranych stylizacjach. W obu wydarzeniach wzięło łącznie udział około stu osób. W czasie ich trwania zaproszeni goście mogli też zakupić projekty wybranych projektantów. Dodatkowo fundacja zorganizowała polskim markom szkolenie z wykładowcą i absolwentami z Fashion Institute of Technology, dotyczące promocji marek modowych na rynku amerykańskim.

 

Wisienką na torcie była reklama na jednym z telebimów na Times Square, promująca tegoroczne wydarzenie i projektantów biorących w nim udział. Film można było zobaczyć od 17 do 23 października przy ulicy Broadway (przecięcie 47. i 48. ulicy). Wydarzenie wspierał Wydział Promocji Handlu i Inwestycji przy Konsulacie Generalnym Rzeczpospolitej Polskiej w Nowym Jorku.

 

Źródło: http://fashionbiznes.pl